April 23, 2022

NABÍJENÍ A OČISTA MINERÁLŮ

Drahý kámen může přenést na kohokoliv a cokoliv prakticky jakoukoliv energii, která je v něm uložená. Mění svoji frekvenci a musí se tak znovu naladit. Pojďme si říci, jak se to dělá...

Získejte 10 % slevu na svůj první nákup!

Rádi rozdáváme radost. Zanechte svůj email a užijte si svůj první nákup.

Děkujeme. Svou slevu najdete na emailu.

NABÍJENÍ A OČISTA MINERÁLŮ A ŠPERKŮ

Už od pradávna se věří, že kameny mají svou magickou paměť. Pamatují si, kde byly, kdo se jich dotýkal, a také všechny síly a energie, které je obklopovaly. Ve starém Egyptě byla léčba pomocí krystalů součástí celkové pokročilé medicíny. Drahý kámen může přenést na kohokoliv a cokoliv prakticky jakoukoliv energii, která je v něm uložena. Mění svoji frekvenci a musí se tak znovu naladit. Každý léčivý kámen musí být proto občas očištěn od jakýchkoliv nežádoucích energií, které se v něm mohly od vás, od ostatních lidí nebo z prostředí, ve kterém jsou kameny uloženy, nahromadit. To platí i pro šperky. Například léčitelé, kteří drahé kameny a minerály používají k léčení jiných lidí, čistí své léčivé kameny po každém použití, protože by v sobě mohly nést bolesti z předchozí léčby. Naši nabídku minerálů najdete tady.

Kdy je nezbytně nutné drahý léčivý kámen očistit?

1. Co nejdříve poté, co jste jej koupili.

2. Před tím, než budete drahý kámen programovat k účelu, za kterým jste si jej pořídili.

3. Po každém jeho použití.

4. Pokud máte pocit, že se vyčerpala energie léčivého kamene.

5. Pokud na kámen sahal někdo cizí.

Jak často by měl být kámen očištěn?

Kameny, které pravidelně používáte a nosíte jako šperk anebo je nosíte s sebou, by měly být očištěny denně. Není nutné každý den vykuřovat, stačí si představit, jak z kamene negativní emoce odchází pryč. Myšlenky v naší hlavě mají silnou moc, pokud je prosba vyslovena, je poslána do vyšších vibrací a nachystána ke splnění. Léčivé kameny musí být očištěny po každém použití. Oltářní kameny a léčivé kameny na zlepšení vztahů či prostředí v domě, bytě nebo na pracovišti, by měly být očištěny alespoň jedenkrát za měsíc. Vykuřovací směsi se hodí pro všechny kameny a žádnému neublíží.

Jak dlouho trvá, než se drahý kámen očistí?

Doba potřebná k očištění kamene se liší v závislosti na tom, jak je daný kámen „vyčerpaný“ a jakou metodu použijete k jeho očistě. Údaje (dále v článcích) představují nejkratší dobu očisty mírně „vyčerpaných“ kamenů. Samozřejmě, že u silně vyčerpaných kamenů bude jejich očista trvat delší dobu. Nově získané kameny budou potřebovat k očistě nejvíce času. Nicméně – jak dlouho očista potrvá, by mělo být jen na vás – prostě jen poslechněte vaši intuici, která vám to prozradí.

Snesou se kameny navzájem?

Vy sami nejlépe poznáte, zda spolu ladí. Intuitivní výběr volí, co naše duše právě dnes nejvíce potřebuje. Je možné mít u sebe náramek z jednoho druhu kamene a přívěsek zase z jiného.

Co lze s kameny dělat?

To je velice jednoduché. Je potřeba kamínek nosit stále při sobě. Je vhodné ho mít třeba jako přívěsek na řetízku nebo ve formě náušnic. Přívěsek je lepší nosit přímo na těle, aby měl nepřetržitý kontakt s naším organismem. Při výběru vašeho kamene můžete volit podle data narození anebo na základě vašich zdravotních potíží. Nejlepší je vždy vybírat kamínek podle intuice. Člověk si totiž podvědomě vybere ten nerost, který skutečně potřebuje. Osloví ho třeba ve formě nádherného šperku nebo talismanu pro štěstí. Stejné účinky jako šperky mají samozřejmě také kamínky do ruky - osobní krystaly. Tím, jak si s nimi v ruce hrajeme, aktivujeme mimo jiné i akupresurní body v dlani, a harmonizujeme tak náš organismus. Minerály můžeme také volně pokládat na tělo na léčenou část. Lidský organismus si odebere z kamene tolik energie, kolik potřebuje. Velmi důležité je, že každý kámen má patřit pouze jedné osobě, protože jeho účinky se ztrácejí, když slouží více lidem.

Co s kamenem, který se poškodil?

Pokud dojde k poškození kamene, praskne sám od sebe nebo náhle upadne a rozbije se či se uštípne atd., přišel náš čas společně se rozloučit. Kámen je dobré vrátit zemi tak, že jej zakopete na nějakém pěkném místě nebo jej vložíte do řeky. Pokud se tato situace přihodí, kámen již splnil svou pomoc a jeho práce skončila. Je třeba pořídit si další kámen, který zase napomůže posunout se dál.

Jak tedy drahé a léčivé kameny očistit?

Existuje mnoho způsobů, jak očistit kámen. Který ze způsobů si vyberete, by mělo být založeno na druhu kamene, na tom, kolik času máte a jaké věci pro očistu máte k dispozici. Hlavním nástrojem je ale vaše intuice a hlavně vaše vizualizace. Velmi účinné při očistě a nabíjení kamenů od negativních energií jsou přírodní síly, jako jsou základní prvky přírody (oheň, voda, země a vzduch), dále pak Slunce, Měsíc a rostliny nebo další kameny. Metody pro očistu drahých a léčivých kamenů dle živlů:

OHEŇ - plamen svíčky a vykuřování
VODA - oplach nebo ponoření do řeky, potoka a dalších vod, oplach deštěm, mořská sůl
ZEMĚ - zakopání do země, do květináče k rostlině, položení na jiný kámen, vložení do pyramidy
VZDUCH - zvuk, dech, vizualizace, světlo

UPOZORNĚNÍ:

Nepoužívejte nikdy vodu na měkké kameny, jako je angelit, některé vápence, howlit, aragonit, azurit, dolomit, malachit, selenit, síra a další. Tyto kameny se v menší či větší míře ve vodě rozpouštějí.

Sluneční svit může způsobit vyblednutí barvy u některých kamenů (růženín, ametyst). Alternativní a šetrnější metodou je umístit kámen na měsíční svit po dobu nejméně jedné noci za úplňku a dvě i více nocí, pokud není měsíc v úplňku.

Všechny očistné metody jsou vzájemně slučitelné, proto se vůbec neobávejte použít jakékoliv kombinace, které intuitivně vnímáte, že jsou správné pro váš kámen i pro vás.

POMOCÍ MĚSÍČNÍHO SVĚTLA

Největší sílu načerpají kameny nabité za úplňku, jelikož světlo Luny je úplné. Před nabitím kameny omyjte vlažnou vodou a usušte. Poté položte - nejlépe do misky z přírodního materiálu a nechte venku na přímém měsíčním světle. Přesvědčte se, že na ně nebude pršet. Pro dobití postačí pouze jedna noc. Nabíjení na měsíčním světle je vhodné například pro RŮŽENÍNY.

POMOCÍ DENNÍHO SVĚTLA

Položte kámen po dobu nejméně jedné hodiny na místo v jasném slunečním světle, buď venku, nebo na okenním parapetu. Není to vhodný způsob pro kameny, které na světle ztrácí barvu (růženín, ametyst a další). Nabíjení na denním světle je vhodné například pro KŘIŠŤÁLY.

OHEŇ

Metoda je nebezpečná a není pro každého. Opatrně několikrát pohybujte kamenem přes plamen svíčky, dokud intuitivně nepocítíte, že byl očištěn. Hořící oheň spálí negativní energie. Tato metoda je nejvíce vhodná pro kameny, příslušné prvku Ohně (absidián a další). Dávejte však pozor, aby minerál nebyl plamenu moc blízko a nepoškodil se. Mnohem lepší metodou je pak VYKUŘOVÁNÍ. Při vykuřování nechte opatrně několikrát projít kámen skrz kouř některého ze speciálních vykuřovadel/směsí kadidel, pokud je nemáte k dispozici, nechte projít kámen kouřem ze sušené šalvěje. Vykuřujte kámen tak dlouho, až intuitivně vycítíte, že z něj negativní energie odešla.

K povzbuzení a nalezení síly pomáhají borovice, cedr, colophyum, damara, damiána, elemi, galbanum, guggul, harmala, puškvorec, jalovec, jantar, kafr, kopál, labdanum, puškvorec, rozmarýn, skořice, tonkové boby, yerba santa. K meditaci se skvěle hodí andělika, anýz, badyán, benzoe, cedr, elemi, guggul, jantar, kadidlo, kafr, kopál, myrha, sandarak, santalové dřevo, styrax. Vykuřujte před začátkem meditace, vonným kouřem doprovázejte své modlitby, anebo se nechte inspirovat pohledem do vlastního nitra. Když v sobě chcete procítit lásku, můžete použít asant, benzoe, damiána, guajakové dřevo, guggul, jalovec plod, jasmín, labdanum, levandule, pačule, puškvorec, rozmarýn, růže, santal, skořice, styrax. Užijte si toto vykuřování ve dvou, podporuje láskyplnou atmosféru. Může povzbuzovat schopnost milování. Na podporu kreativity užijeme badyán, bílou šalvěj, cedr, damaru, elemi, harmalu, květ skořicovníku, labdanum nebo palo santo. Vykuřovadla pro vás máme nachystaná přímo tady.

KRYSTALY KŘIŠŤÁLU

Kámen umístěte na velkém krystalu průzračného křišťálu, drúzy, geody nebo do misky, naplněné drobnými krystaly křišťálu alespoň po dobu jednoho dne. Krystaly křišťálu umí skvěle odstraňovat negativní energie, aniž by samy byly jimi dotčeny – netřeba tedy mít obavy, že energie z očištěného kamene se přenese do křišťálových krystalů. Na KŘIŠŤÁLY z naší nabídky se můžete podívat sem.

DECH

Kámen držte u vašeho srdce, zatímco se zhluboka nadechnete. Pak dejte kámen k ústům a zprudka na něj vydechněte. Opakujte to několikrát, vždy při tom mějte v mysli váš záměr očistit kámen všech negativních energií.

ZVUK

Produkujte tóny s pomocí zvonku, zvonkohry, ladičky nebo „zpívající misky“. Opakujte zvuk, dokud nebudete cítit, že kámen je zbaven negativní energie. Čisté tóny prostupují svými vibracemi drahý kámen tak, že ten již v sobě nedokáže držet negativní energii, která víří pryč.

VZDUCH

Vykuřujte kámen na všech stranách s pomocí vykuřovacího svazku bylin, obsahujícího například šalvěj, nebo cedrové dřevo. Šalvěj je velmi účinný očistný prostředek, neutralizuje negativní energii a přeměňuje ji na pozitivní energii. Samozřejmě můžete použít i jiné byliny (rozmarýn, tymián, řebříček, pelyněk, třezalka, levandule, meduňka, máta, bazalka, vavřín nebo myrta) či pryskyřice, které vám budou příjemné. Můžete také kamenem procházet skrz kouř santalového dřeva nebo kadidla. Vykuřovadla najdete tady.

VODA

Je hned několik způsobů, jak dopřát svým kamenům vodní lázeň. Vložíte kámen do řeky nebo potoka po dobu několika minut (umístěním kamene do sáčku ze síťoviny si zajistíte, že bude držet na místě). Můžete odejít pryč a vrátit se druhý den. Další možnost je ponecháním v dešti. Dejte kámen například na parapet nebo na zahrádku a nechte ho vykoupat se v dešti. A poslední nejsnazší způsob je ten, že držíte kámen pod vodou, tekoucí z kohoutku. Naskládáte kameny do umyvadla nebo vany a umýváte.

Nepoužívejte nikdy vodu na měkké kameny, jako je angelit, některé vápence, howlit, aragonit, azurit, dolomit, malachit, selenit, síra a další. Tyto kameny se v menší či větší míře ve vodě rozpouštějí.

VIZUALIZACE

Představte si v duchu, jak sloupec čistě bílého nebo zlatého světla sestupuje shůry a obklopuje váš minerál nebo šperk. Myslete při tom na to, že máte záměr, aby kámen byl očištěn a přeměnil negativní energie do těch pozitivních. Aby se z kamene veškeré nasbírané negativní vlivy zase rozplynuly do okolí a on byl plně očištěn. Vizualizace v kombinaci s vaším záměrem očisty je dostatečně silná na to, aby kámen očistila. A opět platí, že je třeba poslouchat svou intuici. Například v tom, jak často a jak dlouho to dělat.

ZEMĚ

Další zajímavou a velmi účinnou metodou je zakopávání do země. Schovejte kámen do země na celý den, místo si raději označte, aby bylo dobře k nalezení. Tuto metodu lze použít i v bytě, zahrabáním kamene do květináče, naplněného zeminou. Půdu, kde je kámen zahrabán, nezalévejte, aby se kámen nepoškodil. Půda bude absorbovat negativní energii, rozptýlí ji a přemění ji na energii pozitivní. Kameny se v zemi cítí dobře, protože se tak vracejí tam, kde byly stvořeny a kde rostly.

ROSTLINY

Umístěte kámen do květináče s jednou z vašich rostlin po dobu několika hodin. Stejně jako živé rostliny čistí vzduch, mohou také stejně očistit kameny a přeměňovat negativní energii na pozitivní energie. Pokud nemáte k dispozici rostliny, alternativní metodou je vložit kámen do sklenice sušené šalvěje nebo cedrového dřeva po dobu cca jednoho dne. Bylinky do sebe absorbují negativní energie, proto se nesmí používat ty stejné opakovaně. Po použití vždy byliny spalte, zahrabejte je do země nebo je zahoďte do řeky nebo potoka.

Naše nabídka MINERÁLNÍCH KAMENŮ je k vidění přímo tady a naše ŠPERKY jsou pro vás připraveny zde.

Děkujeme, že jste dočetli až sem.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Passionate reader | People person | The one behind All dad jokes
Probíhá rekonstrukce webu...
Pro informace o objednávkách nás kontaktujte na email: kaminkovavila@gmail.com