Získejte 10 % slevu na svůj první nákup!

Rádi rozdáváme radost. Zanechte svůj email a užijte si svůj první nákup.

Děkujeme. Svou slevu najdete na emailu.
Péče o šperky

Na co je důležité dávat si pozor?
Stejně jako se staráme o květiny, zvířata a o své vlastní tělo, je potřeba dopřát stejnou péči i Vašim šperkům z minerálů. 
Své šperky pravidelně očišťujte od nečistot, chraňte je před kosmetikou, čistícími prostředky, chemikáliemi, parfémy, před potem a prachem. Šperk nasazujte až po líčení.

Sundávejte je vždy před spaním, cvičením a sprchováním. Po případném kontaktu s vodou své šperky nezapomeňte pečlivě vysušit. Preventivně čistěte od nečistot hadříkem na drahé kovy / součást balíčku.

Drahé kameny zbavíte nečistot měkkým kartáčkem namočeným v teplé vodě a následným opláchnutím pod tekoucí vodou. 
Šperky doporučuji uchovávat na bezpečném místě. Opatrně na kontakt s jiným kovem, aby se šperky zbytečně nepoškrábaly (např. při uložení v kapce s klíči nebo v peněžence).

Získejte 10 % slevu na svůj první nákup!

Rádi rozdáváme radost. Zanechte svůj email a užijte si svůj první nákup.

Děkujeme. Svou slevu najdete na emailu.


Co je to OXIDACE?
Oxidace je přirozený stav stříbra, o které se nepečuje. Není to vada, stav lze jednoduše navrátit.

Šperky oxidují díky kontaktu s kyselejším faktorem vaší pokožky, vlhkostí ze vzduchu nebo z vody, hlavně té chlórované.
Šperky nesmí být uloženy na studeném a vlhkém místě.
Čím více stříbrný šperk nosíte, tím více zabráníte jeho oxidaci. Pokud ho na delší dobu uložíte a nepoužíváte, oxidace se objeví.

Kde mohu své šperky uchovávat?
Šperky nechávejte na suchém místě a ve tmě. V krabičce na šperky, pytlíku na šperky nebo ve šperkovnici. Nikdy nenechávejte šperky s minerály na přímém slunečním světle, mohou rychleji blednout.

Pokud víte, že šperky nebudete používat delší dobu, doporučuji je uložit do plastového uzavíratelného sáčku, do něj se nedostane žádná vlhkost. A uložit na tmavé místo.

Jak šperky správně čistit?
Preventivním leštěním stříbrných šperků čistícím hadříkem docílíte neustávajícího lesku a zabráníte tak výraznému znečištění, nebudete tak muset používat čistící procedury, které jsou zdlouhavější a náročnější. Preventivní čistění stříbrných šperků provádějte alespoň 1x měsíčně.
Pro důkladnější čištění (dle potřeby cca 1x za rok) můžete použít čistící lázeň např. od značky Glain nebo Connoisseurse. Řiďte se návodem na produktu. Chemickým čištěním stříbra se může materiál poškodit, používejte vždy jen prověřené procesy.
Po každém sundání šperku ho zkontrolujte, zda jsou v pořádku všechna očka a zda vše drží na svém místě.

Jak se starat o pozlacený šperk?
Pozlacené šperky je potřeba čistit výrazně méně, než ty stříbrné.
Při špatném skladování může dojít k černání nebo výskytu oranžových flíčků, proto uchovávejte pozlacené šperky v suchu a odděleně od jiných materiálů.
Při používání šperku se pozlacená vrstva zesvětluje (ošoupává).

Získejte 10 % slevu na svůj první nákup!

Rádi rozdáváme radost. Zanechte svůj email a užijte si svůj první nákup.

Děkujeme. Svou slevu najdete na emailu.


Jak se chovat ke šperku, který kupuji jako dárek?
Šperk v krabičce pravidelně kontrolujte, zda nepodléhá oxidaci. Můžete ho preventivně čistit hadříkem. Před obdarováním doporučuji šperk zkontrolovat a případnou oxidaci hadříkem odstranit.

Budete-li se o své šperky starat, nikdy se nestane, že by se nenavrátily do původního lesku. Případně se vždy můžete obrátit na profesionály a nechat si svůj šperk vyčistit ve zlatnictví.

Pokud tyto zásady nebudete respektovat a dodržovat, není možné šperk reklamovat z důvodu opotřebení materiálu.

DO ESHOPU